Aura Temizlemek
Auranızın temizlenmesi spiritüel hijyen için gereklidir. Günlük prensipte auranızı temizlerken kendinizi psişik ataklara ve rahatsızlıklara karşı korursunuz .Temiz bir aura karizmatiktir ve başkalarıyla daha iyi ilişkiler kurmanıza yardımcı olur. İnsanlar doğal olarak aurası temiz ve enerjiyle ışıldayan birine daha çok saygı gösterirler ve ayrıcalık tanırlar.
Bu kısım insanları etkilediğimiz ve onları dilediğimiz gibi yönlendirebildiğimiz yerdir. Negatif düşünce formları, yapılan kötülüklerde kullanılır ve bela arzusuyla oluşturulur.
Diğerinin kıskançlığı ya da öfkesi, birinin aurasına bağlanır ve kazalar/belalar, hastalıklar vs. davet edilir. Aurayı temizlemek günde sadece birkaç dakika alır ve buna değer.

Eğer biri hasta ya da bunalımdaysa, aura kirlidir ve temizlemek için bir çok meditasyon gerekebilir.
İdeal olarak, kişi aurasını günde iki kere temizlemelidir.Sabah uyandıktan sonra ve gece uyumadan önce. Uyumadan önce auranızı temizlemeniz önemlidir. Gün içerisinde ne kadar çok insanla iletişimde bulunursanız astral bedeninize o kadar çok düşünce formu ve enerji bağlanır ve problemlere sebep olur. Günlük yaşamda insanların astral bedenleri birbirine karışır. Virüsler ve fiziksel mikroplar gibi astral beden enerjiyi toplar.

Auranızı temizlemek için: Üzerinizi tamamen kaplayan parlak bir ışık canlandırın (imgelemeyle) gözünüzde. Bunu bir ya da daha fazla dakika sürdürün. Bu fazla uzun sürmez. Şimdi ışığı her bir çakranızın üzerinde minyatür bir güneş gibi daha da parlak ve etkili olarak canlandırın.
Yapılacakların hepsi bu. Eğer auranızın ya da çakralarınızın kirli olduğunu fark ederseniz -enerjilerle çalışmasını biliyorsanız veya o kısımda bir degişiklik sezinliyorsanız- işlemi tekrarlayın. Bu egzersiz sizi herhangi bir negatif enerji ya da psişik atağa karşı uyarır ve onların etkili olmasını engeller.

*Hayat Enerjisi İle Duş Alma Tekniği
Bu tekniğin amacı, hayat enerjisini sistemimize davet edip fizik ve enerji bedeni arındırmaktır. Enerji alanımızı güçlendirmektir. Bu teknik zihni ve enerji alanını güçlendirir. Her yerde uygulanabilir ve uygulayanı meditatif bilinç haline sokar. Özellikle şifa uygulamalarından önce meditatif bilinç haline geçmek, aktarılacak tesirin gücünü artırmak bakımından oldukça önemlidir. Aşağıdaki uygulama bütününü günde 3 veya 4 kez tekrarlayabilirsiniz.

1) AYAKTA DURUP BACAKLARINIZI HAFİFÇE ARALAYIN, GÖZLERİNİZİ KAPATIN.

2) BURUNDAN NEFES ALIRKEN DÖRDE KADAR SAYIN, AĞIZDAN NEFES VERİRKEN SEKİZE KADAR SAYIN (YANİ NEFESİNİZİ ALDIĞINIZIN İKİ KATI SÜREDE VERİN) VE BUNU ÜÇ DÖRT KEZ TEKRARLAYIN

3) ELLERİNİZİ, AVUÇ İÇLERİ BİRBİRİNE YAPIŞIK OLARAK GÖĞÜS HİZASINDA BİRLEŞTİRİN

4) KOLLARINIZI YUKARI DOĞRU KALDIRIP V HARFİ GİBİ AÇIN, AVUÇ İÇLERİNİZİ GÖKYÜZÜNE DÖNÜK TUTUN..VE İLAHİ ALEMDEN GELEN ENERJİLERİ ESMALARDA OKUNABİLİR KABULE AÇIN YA HAY, YA NUR..

5) HAYAT ENERJİSİNİN TÜM AURANIZA VE ELLERİNİZE AKTIĞINI İMGELEYİN. AVUÇ İÇLERİNİZDE BU TİTREŞİMİ HİSSETMEYE ÇALIŞIN, BU POZİSYONDA ON – ON BEŞ SANİYE KALIN. ZATEN ENERJİYİ HİSSEDERSİNİZ.

6) PARMAK UÇLARINIZI BİRBİRİNE DEĞDİRİP BEDENİNİZE DEĞMEDEN ELLERİNİZİ AŞAĞI DOĞRU İNDİRİN, YERE DOĞRU EĞİLİP AURANIZDAKİ TÜM GEREKSİZ FREKANSLARI TOPRAĞA GÖNDERDİĞİNİZİ İMGELEYEREK ELLERİNİZİ AÇIN. YANİ TÜM ETRAFINIZDAKİ NEGATİF ENERJİLERİ İMGELİYORSUNUZ ONU TOPRAKLIYORSUNUZ.

7) ELLERİNİZİ BİRLEŞTİRİP AVUÇLARINIZA ALDIĞINIZ ENERJİYİ, AVUÇLARINIZ FİZİK BEDENİNİZE DÖNÜK OLACAK ŞEKİLDE AURANIZDAN GEÇİREREK DOĞRULUP KOLLARINIZI GÖKYÜZÜNE AÇIN. ESMA OKUYUN, TEŞEKKÜR EDİN, EN GÜZELİ ŞÜKREDİN. BU ŞEKİLDE AURANIZI DA KORUMA ALTINA ALDIĞINIZI YİNE BEYAZ IŞIKLARLA İMGELEYİN. BU İŞLEVİ BİR KEZ DAHA ELLER YUKARI KALDIRIP TÜM BEDENİNİZDE DOLAŞTIRARAK YERE DOKUNUP KORUNMA ALTINDAYIM DEYİN. BEYAZ İLAHİ IŞIKLARLA YA NUR ESMASINI OKUYABİLİRSİNİZ. RAHAT BİR NEFES ALIN VERİN. İLAHİ YA NUR, IŞIĞIMIZLA KORUMADAYIZ. ŞÜKÜRLER OLSUN SONSUZ SEVGİYLE DOLSUN.